Liceum Ogólnokształcące nr I

„ Czytania poezji na różne sposoby”

Zaproszenie

W ramach obchodzonych co roku w naszej szkole Dni Języka Polskiego, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie w Suchej Beskidzkiej serdecznie zaprasza do uświetnienia swoją obecnością konkursu powiatowego:

Śpiewać po polsku każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej ”. Edycja X konkursu „ Czytania poezji na różne sposoby”.

Z okazji edycji 10. , jubileuszowej oraz 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w tym roku będziemy śpiewać teksty polskie, poetyckie i nie tylko , ale tylko polskich autorów, wykonawców, zgodnie ze słowami Jonasza Kofty „ Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi , jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi” ( tematyka dowolna, np.: piosenki dwudziestolecia międzywojennego, piosenki powojenne, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Jacek Cygan, Czesław Niemen, „ Maanam”, Marek Grechuta, Jacek Kaczmarski, ” Dżem” itp.) . Prosimy zgłoszenia grup, wykonawców klas szkół podstawowych ( 6,7 ,8 klasa) i ostatnia klasa gimnazjalna, wraz z imieniem i nazwiskiem opiekuna uczniów ( załącznik nr 1) , przesyłać na adres e-mailowy naszego liceum zso.sucha@interia.pl lub e-mail opiekuna konkursu , pani mgr Marzeny Polak marzenapolak@op.pl. Nauczycieli, towarzyszących uczniom, zapraszamy na warsztaty, prowadzone w tym samym czasie, przez panią mgr Edytę Szafraniec, pt.: „ Inteligencja emocjonalna”, po których otrzymają Państwo stosowne zaświadczenia udziału.

Konkurs odbędzie się 28 listopada 2018 roku w małej sali gimnastycznej LO, od godz.9:00. Warsztaty dla opiekunów w tym samym dniu, również o godz.9:00 w sali nr 6 naszego LO.

Zgłoszenia należy przysyłać do 23 listopada 2018r.

Karta uczestnictwa

Zgoda