Liceum Ogólnokształcące nr I

Finał konkursu pt:,,Polska w Unii Europejskiej” pod patronatem Pani Europoseł Róży Thun rozstrzygnięty!

        

W trakcie trzymiesięcznych zmagań drużyn zgłoszonych do konkursu, tylko 7  z  13 wytrwało do samego finału. Po prezentacji plakatów, tworzeniu sloganów, pisaniu wypracowania oraz kręceniu filmików  promujących aktywne uczestnictwo Polski w Unii Europejskiej, przyszedł czas na ostateczne zmaganie. W etapie finałowym uczestnicy musieli wykazać się wiedza na temat historii i struktury Unii Europejskiej jak również znajomością działalności polskich eurodeputowanych, w szczególności Pani Europoseł Róży Thun.

Uczestnicy oraz publiczność z najbardziej zaangażowanych klas mieli okazje wysłuchać prelekcji przygotowanej przez Panią Katarzynę Steczek na temat historii Unii Europejskiej oraz jej obecnych problemów i wyzwań.

Bardzo miło nam oznajmić, że zwycięską grupą w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej i polskich eurodeputowanych został drużyna numer I w składzie: Emilia Suwaj (2f), Kinga Jurczak (2f) oraz Ecem Kopcu (2f).  Serdecznie gratulujemy oraz życzymy niezapomnianych wrażeń w Parlamencie Europejskim w Brukseli!

Drugie miejsce zajęła grupa XIII w składzie: Paulina Ficek (2c), Daria Barcik (2e), Justyna Lurka (2e). Drużynie tej zabrakło tylko jednego punktu do grupy zwycięskiej, co podkreśla stopień rywalizacji!

Trzecie miejsce wywalczyła grupa XI reprezentowana przez: Jakuba Brockiego (3b), Jakuba Urbańskiego (3b) oraz Natalię Toczek (3b).

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z KONKURSU