Liceum Ogólnokształcące nr I

KONKURS EKOLOGICZNY (PROJEKTY EKOLOGICZNE)

Tematyka ekologii jest nam bliska, mamy coraz większą świadomość ekologiczną,  w naszej szkole jest coraz więcej akcji proekologicznych, stąd naturalna konieczność wzięcia udziału w tego typu konkursie!

A zatem EKO-CZYNNI przed nami kolejne ZADANIE!

Już po raz drugi zespoły szkolne szkół średnich mogą wziąć udział w konkursie EKO-projekty w ramach programu EKO-czynni.

Do wygrania są nagrody finansowe do 20 000 zł, nagrody rzeczowe oraz dofinansowania na realizację zgłoszonych projektów ekologicznych.

Celem programu jest edukacja ekologiczna młodzieży, kształtowanie proekologicznych postaw oraz świadomości wśród uczniów, oraz wsparcie inicjatyw szkolnych związanych z ochroną środowiska.

Konkursy w ramach programu:

EKO-projekty: dla zespołów szkolnych, które mogą zgłaszać projekty ekologiczne w wybranej kategorii lub stworzyć własną. Zgłoszone projekty mogą ubiegać się o dofinansowanie na ich realizację oraz atrakcyjne nagrody.

EKO-reakcje: dla uczniów szkół średnich, którzy mają głowy pełne pomysłów.
Konkurs podzielony jest na cztery, miesięczne etapy, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Miłośnicy rysunku, fotografii, filmu czy różnych form literackich. Z najlepszych prac zostanie stworzony eko-poradnik.

Nagrody i granty:

EKO-projekty. Szkolne zespoły projektowe, które przygotują i prześlą projekt ekologiczny, mogą otrzymać nawet do 50 000 zł dofinansowania na ich realizację.

To szansa na urzeczywistnienie i wcielenie w życie pomysłu, który powstał najpierw w głowie, a później na papierze. Łącznie w programie wydane zostaną co najmniej 4 dofinansowania. Dodatkowo 3 najciekawsze pomysły otrzymają nagrody finansowe w kwocie: 15 000 zł, 10 000 zł oraz 5 000 zł. Założyciele zespołów (nauczyciele) nagrodzonych projektów otrzymają nagrody finansowe w kwocie: 5000 zł, 3000 zł i 2000 zł. Członkowie zespołów (uczniowie) nagrodzonych projektów otrzymają zestawy nagród rzeczowych o wartości 800 zł każdy.

W ramach nagród dla szkół przewidziano również do 50 wyróżnień, w postaci eko-zestawów o wartości 2500 zł każdy.

EKO-reakcje: Uczniowie biorący udział w konkursie w każdym etapie mogą wygrać rower miejski. W puli nagród do wygrania jest 12 stylowych rowerów miejskich oraz do 100 wyróżnień w postaci kart podarunkowych do salonów Empik.

JEŚLI MASZ POMYSŁ, ALBO NIE MASZ POMYSŁU, ALE MASZ UMIEJĘTNOŚCI, ALBO NIE MASZ OBU TYCH RZECZY, ALE MASZ CHĘĆ I ENTUZJAZM – ZAPRASZAM  CIĘ DO TAKIEJ GRUPY PROJEKTOWEJ! COŚ NA PEWNO WYMYŚLIMY! JESTEŚMY TO WINNI NASZEJ PLANECIE – BY DZIAŁAĆ!!!!
Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek na lekcji 5 oraz czwartek na lekcji 1

Zapraszam do sali 206