Liceum Ogólnokształcące nr I

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

„…Szkoła nie polega na napełnianiu wiadra, ale na rozpalaniu ognia… „Dobra szkoła nie produkuje geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo…”
takie motta wybrali, na dzisiejszą uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024, nasi licealiści, chcac podsumować czas, który spędzili w murach naszego liceum. Czas zawierania nowych przyjaźni, ale też możliwości rozwoju, czas bezpieczny, czas pracy, dobrych chwil, czas, gdy po prostu czuliśmy się dobrze. Podczas dzisiejszej akademii mogliśmy wysłuchać -trafiającego do każdego z nas, kształtującego nasze charaktery, ale też wiele mówiącego o życiu, dobru, odpowiedniej postawie i radości z „tu i teraz” -przemówienia Pani Dyrektor Anny Sali. Piękna interpretacja muzyczna zespołu pod opieką pani Iwony Kołodziejczyk- Gurdek, czy mistrzowski występ taneczny Jana Wronki z klasy 2a i Darii Jabłońskiej z klasy 3a zakończył nasze spotkanie. Ale dzisiaj także zdaliście egzamin z właściwej postawy uczniowskiej, ubierając stroje galowe, czego dowody na poniższych zdjęciach. Gratulujemy wszystkim świadectw promocyjnych, niebywałej determinacji wielu czniom i uczennicom ze 100 procentową frekwencją roczną! Doceniamy ten trud! I dlatego będziecie mogli, za zakupione, dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, vouchery, wybrać się dwukrotnie do kina.
21 czerwca to także pożegnanie wspaniałych nauczycieli: Pani Profesor Małgorzaty Stanaszek i Księdza Damiana Zająca, którzy kończą pracę w naszej szkole.
A tu, płynące z serca fragmenty podziękowań:
Pani Małgorzato Stanaszek, 
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Zdajemy sobie sprawę, że na efekty tej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie.
Zapewniamy Panią, że zawsze będziemy powracać do wspomnień z lat szkolnych, a w tym, do lekcji w sali geograficznej, z wielkim sentymentem…
Czcigodny Księże Damianie,
Lat kilka byłeś tu, z nami, dlatego wszyscy, na wiadomość, że odchodzisz, żegnają Cię ze łzami,
A dlaczego?
Za to, że byłeś dla nas dobry, pracowałeś gorliwie, dziękujemy Ci wszyscy, z każdej klasy tu zebrani, dziękujemy serdecznie, jak każdy potrafi, oklaskami …
Gdy będziesz w innej parafii, między ludźmi innymi, niech Ci dobrze będzie z nimi, pamiętaj o nas, bo my pamiętamy i w progi naszego liceum zawsze zapraszamy.
Życzymy Wam pięknych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!