Liceum Ogólnokształcące nr I

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

Przez cały majowy tydzień (17-24 maja) w naszej szkole gości grupa 14 uczniów i 3 opiekunów z niemieckiego Müllheim (Badenia-Wirtembergia). Przebywają oni w rodzinach polskich w ramach wymiany szkolnej; zwiedzają Suchą i inne ciekawe miejsca Polski południowej: Zakopane, Kraków, Wieliczkę; byli także w Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Tematem przewodnim tegorocznej wymiany jest porównanie systemu szkolnictwa w Polsce i Badenii-Wirtembergii, w związku z czym młodzież niemiecka odwiedziła suską Szkołę Podstawową nr I. Dla większości Niemców jest to pierwsza wizyta w Polsce i poznają także nowoczesne oblicze naszego kraju (wizyta w firmie Fideltronik).

Nie brakuje także innych pomysłów na wspólne spędzanie wolnego czasu: Energylandia, Park Miniatur, kręgle, park linowy, spływ Dunajcem oraz wspólne spotkania w szkole i wieczory. Już 30 maja nasi uczniowie wyjadą na tydzień do Niemiec w ramach rewizyty.Projekt współfinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży; dziękujemy również za wsparcie finansowe firmie Fideltronik.