Liceum Ogólnokształcące nr I

Dla maturzystów – oferty uczelni

aeh ofertaZ przyjemnością informujemy o IV edycji Konkursu o Złote Indeksy AEH organizowanego przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie.Wychodząc naprzeciw ambitnym, młodym osobom, które chciałyby kontynuować edukację na szczeblu szkolnictwa wyższego, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie organizuje konkurs, w którym do wygrania jest indeks na studia oraz stypendium pokrywające czesne na cały tok studiów. Laureat Konkursu będzie miał szansę dalszego kształcenia się na jednej z najlepszych niepublicznych uczelni w Polsce bez opłat. Uczelnia Konkurs kieruje w stronę wszystkich tegorocznych maturzystów z całej Polski. Zadanie konkursowe to napisanie pracy na temat: „Społecznie wykluczeni – jak otworzyć ludzi na świat?”. Biorąc pod uwagę aktualność i wszechstronność tematu jesteśmy przekonani, że wielu uczniów zechce wziąć udział w konkursie. Z założenia Organizatorów temat konkursu ma na celu skłonienie młodych ludzi do analizy sytuacji wśród społeczności, refleksji nad ich rolą w społeczeństwie, nad tym, czym jest społeczne wykluczenie i jak temu zaradzić. Prace konkursowe o objętości nie mniejszej niż 3000 słów i nie większej niż 8000 słów należy przesłać wraz ze wszystkimi załącznikami poprzez stronę https://indeks.vizja.pl/ do 30 kwietnia 2024 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 31 maja 2024 roku, natomiast uroczyste wręczenie dyplomów oraz indeksów odbędzie się podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2024/2025.Szczegółowe informacje dotyczące konkursu o Złote Indeksy znajdziecie na stronie https://indeks.vizja.pl/, a na wszystkie pytania dotyczące konkursu z pewnością odpowie Komitet Organizacyjny (e-mail: konkurs@vizja.pl).

Komitet Organizacyjny IV edycji Konkursu o Złote Indeksy AEH

———————————————————————————————————–

Informujemy, że Wydział Zarządzania wraz z całą Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie przygotowuje się do corocznego święta dedykowanego Kandydatom na studentów naszej Uczelni – Dnia Otwartego AGH, który odbędzie się 19.04.2024 roku.

Dzień Otwarty AGH to największa impreza promocyjna, organizowana na terenie uczelni. Po raz kolejny będzie to wydarzenie w formule stacjonarnej. W tym dniu z Wydziałem Zarządzania można się spotkać w godzinach od 9.00 do 15.00 na Kampusie AGH (Al. Mickiewicza 30), gdzie nasi studenci i pracownicy odpowiedzą na każde pytanie nurtujące Kandydatów na studia. W tym samym czasie zapraszamy również bezpośrednio do siedziby Wydziału Zarządzania przy ulicy Gramatyka 10, gdzie na Gości będą czekać otwarte laboratoria, w których można się dowiedzieć czego i jak uczą się studenci Wydziału Zarządzania. W laboratoriach przygotowano Warsztaty, w których będzie można wziąć udział. Pierwsze z laboratoriów to Laboratorium Innowacji Marketingowych, gdzie Studenckie Koło Naukowe promote.me pokaże, jak obsługiwać okulograf i do czego go można wykorzystać (dysponujemy zarówno stacjonarnym, jak i mobilnym okulografem). Kolejne laboratoria to Laboratorium Innowacji Inżynierskich (atrakcja: drukarki 3D i skaner 3D), Laboratorium Komputerowego Wspomagania Procesów Produkcyjnych (warsztaty elektryczne) i  Laboratorium Rynków Kapitałowych (rozmowy o giełdowych analizach finansowych). Zaś głównymi wydarzeniami merytorycznymi tego dnia na ulicy Gramatyka 10 dedykowanymi Kandydatom są mini-wykłady o kreatywności menedżera, sztucznej inteligencji, matematycznej analizie danych i analizie finansowej. To porcja wiedzy i spotkanie z naszymi pracownikami, których też można pytać prawie o wszystko. Szczegółowy harmonogram już wkrótce na stronie Wydziału i w mediach społecznościowych. Do dyspozycji Kandydatów będą też członkowie Samorządu Studentów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i przemyśleniami o WZ AGHJ

Zapraszamy do śledzenia kolejnych szczegółów dotyczących organizacji tego dnia na stronie www.zarz.agh.edu.pl i w ramach https://www.facebook.com/zarzadzanieagh, gdzie wkrótce pojawi się wydarzenie dedykowane Dniom Otwartym AGH na Wydziale Zarządzania

———————————————————————————————————–

10 kwietnia 2024 r. w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu odbędzie się Dzień Otwarty, na który serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich, a zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli. Dzień Otwarty rozpocznie się o godzinie 10.00 w Auli, w budynku „Tatry”. Na uczestników wydarzenia czekają inspirujące wykłady oraz warsztaty przygotowane przez nauczycieli akademickich oraz studentów. Podczas wydarzenia młodzież pozna ofertę edukacyjną Uczelni oraz zobaczy zaplecze dydaktyczne. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu! Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do 27 marca br. na adres centrum.promocji@ans-nt.edu.plZapraszamy do kontaktu: 664 730 274.

———————————————————————————————————-

 • Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który odbędzie się w pierwszy dzień wiosny, tj .21 marca 2024 r. Więcej informacji: https://tiny.pl/dxqg1
 • Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie serdecznie zaprasza klasy licealne na Wydziałowy Dzień Otwarty, który odbędzie się 22.03.2024 roku w godz. 13:00-16:00. W tym czasie przygotowaliśmy dla Państwa spotkania, wykłady oraz warsztaty, które przybliżą ofertę dydaktyczną Wydziału. Przybyli goście będą mieli okazję odwiedzić każdy z wydziałowych instytutów, porozmawiać z wykładowcami oraz studentami.
 • – wykład otwarty z prezentacją oferty dydaktycznej (godz. 14:00)
 • – odwiedziny w studio radia UJOT FM oraz telewizji UJOT TV
 • – gra terenowa „Study Match” (każdy z instytutów przygotował pokazy, warsztaty oraz quizy z myślą o przyszłych kandydatach)

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ
ul. Łojasiewicza 4
30-348 Kraków
Uprzejmie proszę o potwierdzenie chęci odwiedzin do 20.03.2024 r.

———————————————————————————————————

 •  Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w terminie 20 marca br.

  W godzinach od 9.30 do 14.00 odbędą się prezentacje kierunków, warsztaty, wykłady w hali wystawienniczej oraz w salach wykładowych w Pawilonie Sportowo-Dydaktycznym. Przewidziane zostały również stanowiska informacyjne dotyczące rekrutacji, studiów w języku angielskim, staży, praktyk, stypendiów, akademików, a także organizacji studenckich i kół naukowych.

  Dzięki bogatej i urozmaiconej formie Dnia Otwartego wszyscy zainteresowani będą mogli poznać ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji, jak również specyfikę poszczególnych kierunków. Będzie to także okazja do zadania pytań przedstawicielom kierunków studiów, organizacji studenckich i kół naukowych. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie dostępne jest wsparcie edukacyjne dla osób z niepełnosprawnościami oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  Serdecznie zapraszam Uczniów Państwa Szkoły do odwiedzenia nas w dniu 20 marca br., w godzinach od 9.30 do 14.00 na terenie Kampusu UEK przy ulicy Rakowickiej 27 w Krakowie.

  —————————————————————————————————–

 •  Uniwersytet Rolniczy w Krakowie –serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który odbędzie się w pierwszy dzień wiosny, tj .21 marca 2024 r.

  W trakcie części ogólnej wydarzenia, która odbywać się będzie w godzinach od 9:00 do 14:00 w budynku Wydziału Leśnego URK przy al. 29 Listopada 46, zaprezentowana zostanie oferta dydaktyczna wszystkich wydziałów Uniwersytetu. Ponadto przedstawione zostaną możliwości działalności w organizacjach studenckich, wyjazdów zagranicznych, praktyk studenckich, otrzymania pomocy materialnej, a także działalności artystycznej i kulturalnej w murach Uczelni. W holu budynku przygotowane będą stoiska, gdzie swoją ofertę edukacyjną zaprezentują wydziały oraz inne jednostki uczelniane. Dodatkowo będzie można zwiedzić  halę sportową, Klub Akademicki Arka, Bibliotekę Główną URK oraz domy studenckie. Dla odwiedzających zaplanowano wiele atrakcji, m.in. video budkę 360 oraz grę terenową!