Liceum Ogólnokształcące nr I

Wymiana we Włoszech – Rutigliano 29.11-03.12.2021

Kartki z podróży do Włoch….
Dzień I  – 29.11.2021
Jesteśmy już na miejscu, poznaliśmy wszystkich uczestników z Włoch, Grecji i Hiszpanii. Dziś wizyta w szkole w Rutigliano
Dzień II – 30.11.2021
Za nami warsztaty w szkole i zwiedzanie klimatycznego Rutigliano i znanego ze Św. Mikołaja i królowej Bony miasta Bari. Wieczór z degustacją lokalnych dań, wśród których królowała oczywiście pizza pozostanie na długo w pamięci, tym bardziej, że uczestnicy projektu mogli przygotować je sami. Nasza kreatywność nie miała granic- nie zabrakło nawet pizzy z nutella i bitą śmietaną. ?
Pozdrawiamy – uczestnicy projektu Erasmus+ „Na ramionach gigantów”
Dzień III i IV 01.11-02.12.2021
Tak mało czasu, a tak dużo do zobaczenia! Za nami zwiedzanie uroczego nadmorskiego centrum historycznego w Monopoli oraz niesamowitych białych klifów w Polignano znanych ze skoków do wody i nurkowania. Po intensywnym (3km)spacerze podziemnymi korytarzami groty Castellana, dla złapania równowagi wstąpiliśmy do szkoły hotelarskiej, gdzie uczniowie nie tylko posilił nas, ale tez byli naszymi przewodnikami po niesamowitym Alberobello , z bajkowymi domkami Trulli. Poniżej zdjęcia wraz z przepisem na lokalna potrawę wprost od szefa kuchni z Alberobello! Pozdrawiamy i do zobaczenia już wkrótce w szkole!
Dzień V 03.12.2021
Wizyta we Włoszech w ramach projektu „Na ramionach gigantów”dobiega końca!
Dyplomy odebrane!
Czekamy na następny etap, który odbędzie się w naszej szkole już w kwietniu 2022 roku!!!

Aby zobaczyć zdjęcia z wymiany kliknij TUTAJ