Liceum Ogólnokształcące nr I

Teatralia

W dniu 22 marca bieżącego roku w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej odbyła się II edycja Powiatowych  Warsztatów Teatralnych ,,Teatralia 2018’’.

Organizatorzy warsztatów to Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej i suskie liceum. Naczelnik wydziału promocji , kultury , sportu i funduszy Janusz Kociołek oraz dyrektor Anna Sala dokonali uroczystego otwarcia  ,, Teatraliów 2018’’ .

W trakcie imprezy  gimnazjaliści z powiatu suskiego  wspólnie z licealistami  zgłębiali tajniki aktorstwa pod opieką instruktorów teatralnych, absolwentów naszej szkoły  – Dariusza  Pieróga, studenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, oraz Anny Nieciąg, studentki Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. Uczestnicy doskonali swoje umiejętności aktorskie oraz przygotowali autorskie etiudy artystyczne, które zaprezentowali w konkursie. Wszystkie sceniczne prezentacje przykuwały uwagę widzów niezwykłą pomysłowością.

Jury, w składzie: Katarzyna Głuc ( koordynator warsztatów) , Anna Nieciąg i Dariusz Pieróg, rozstrzygnęło konkurs w dwóch kategoriach.

Kategoria – etiuda aktorska w wykonaniu grupy teatralnej z gimnazjum :

1.miejsce –   Synapsy ( reprezentanci Zespołu Szkoły i Schroniska w Stryszawie);

2. miejsce –  Marionetki ( reprezentanci Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim);

3. miejsce – Parawan ( reprezentanci Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II

w Suchej  Beskidzkiej).

Kategoria – osobowość sceniczna

Karina Syc i Angelica Migas – uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr I w Suchej Beskidzkiej.

Atrakcyjne nagrody, które ufundowało  Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, wręczyli wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak i dyrektor liceum Anna Sala. Instruktorzy nagrodzili zwycięzców także gratisowymi biletami na spektakl w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

,, Teatralia 2018” są nowatorską formą zajęć dydaktycznych , które wyzwalają kreatywne postawy utalentowanej artystycznie młodzieży. Udowodniły, że zarówno wśród gimnazjalistów, jak i licealistów jest wielu młodych utalentowanych aktorów.

Tegorocznym warsztatom teatralnym patronowało motto Życie to pasja . Teatr to pasja,  które  koresponduje z  innowacją pedagogiczną ,, Życie to pasja”, realizowaną w liceum w ramach projektu z programu ERASMUS + ,, The best teaching strategies for the educational success”.

GALERIA ZDJĘĆ (link is external)