Liceum Ogólnokształcące nr I

,,On the shoulders of giants” – nowy projekt szkolny!

Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła kolejny raz przystąpi do realizacji nowego projektu ON THE SHOULDERS OF GIANTS (NA RAMIONACH GIGANTÓW) we współpracy z partnerskimi  szkołami z Grecji, Hiszpanii, Włoch i Szwecji w ramach Programu ERASMUS+.

W trudnym czasie pandemii Covid-19 snucie planów o szczęśliwym powrocie do szkolnej ławy dodaje skrzydeł. Dlatego też ruszamy z  przygotowaniami do  realizacji projektu, w którym wezmą udział uczniowie z klas pierwszych i drugich.

Projekt będzie miał charakter interdyscyplinarny i będzie dotyczył kształtowania umiejętności planowania  i realizowania przez uczestników szkolnych projektów badawczych. Oczywiście będą zadania do wykonania, będą i wspólne spotkania online,  ale oczywiście największe emocje będą towarzyszyć wyjazdom do rówieśników z poszczególnych krajów szkół partnerskich. Mamy nadzieję, że będzie to wspaniały czas dla wszystkich jego uczestników, nie tylko czas rozwoju kompetencji językowych, ale także uwieńczony nowymi znajomościami, czy przyjaźniami.  Być może koniec okaże się początkiem nowych, wspólnych działań. Mamy także nadzieję, że realizacja projektu przyczyni się do wzmocnienia poczucia współuczestniczenia we Wspólnocie Europejskiej.