Liceum Ogólnokształcące nr I

Warsztaty dla nauczycieli kwiecień 2016

W dniach 12  i  13  kwietnia  2016r. w  Zespole Szkół  Ogólnokształcących  w  Suchej Beskidzkiej odbywały się nieodpłatne warsztaty dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu suskiego, zorganizowane w ramach realizacji projektu SOLVING PROBLEMS BY THE ASKING QUESTIONS z programu ERASMUS+. Warsztaty prowadziła Rosa Doran z Portugalii, założycielka NUCLIO (Núcleo Interactivo de Astronomia), która współpracuje z polskimi uniwersytetami i instytucjami wspierającymi edukację.    Organizacja NUCLIO specjalizuje się w realizacji projektów edukacyjnych i działań z zakresu doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Szkolenie dotyczyło metody Inquiry Based Learning (metoda kształcenia opartego o zadawanie pytań) oraz umiejętności korzystania w nauczaniu z programów komputerowych takich jak Stellarium i SalsaJ. Warsztaty również ćwiczyły umiejętność korzystania z platform międzynarodowej współpracy nauczycieli: Go-Lab  i Graasp.

Szkolenie było prowadzone języku angielskim z udziałem tłumaczy, a organizatorzy zadbali o odpowiednie warunki dla przeprowadzenia zajęć. ZOBACZ ZDJĘCIA

CERTYFIKAT AMBASADORA GALILEO