Liceum Ogólnokształcące nr I

Chiny

Zapraszam uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w projekcie „Wymiana listowa z Chinami”. Projekt ten rozpoczął się w 2014r i trwa aż do dziś. Polega on na utrzymywaniu kontaktu z rówieśnikami w jednej ze szkół chińskich, którą jest Early Educational College w Suzhou.

Czemu służy ten projekt? Przede wszystkim, celem projektu jest poszerzenie horyzontów; uczniowie mają szansę poznać realia życia w Chinach. Dodatkowo, zarówno uczniowie polscy jak i ci z Chin ćwiczą w ten sposób język angielski, który jest językiem projektu. Nie można też pominąć faktu, iż projekt daje szansę zaprzyjaźnienia się z partnerem z projektu.

„Listy” jakie wysyłamy do Chin to krótkie filmiki lub prezentacje, przedstawiające różne aspekty życia w Polsce, takie jak kuchnia polska, zwyczaje związane z różnymi świętami, szkoła i tym podobne. Propozycje tematów na listy mogą też pochodzić od uczniów. W pierwszym liście uczniowie przedstawiają siebie kolegom z Chin, opowiadając o swoich zainteresowaniach, rodzinach, domach.

Bardzo zachęcam do udzału w projekcie. O jego unikalności świadczy choćby to, że z żadna szkoła w naszym powiecie nie uczestniczy w podobnej formie kontaktu z uczniami zza granicy. Jeśli zaś ktoś obawia się, że jego znajomość angielskiego nie jest wystarczjąca, to można liczyć na pomoc zarówo opiekuna projektu, jak i poszczególnych nauczycieli jezyka angielskiego.

Spotkanie organizacyjne dla uczniów pragnących wziąć udział w tym projekcie odbędzie się dnia 20 września 2018r (najbliższy czwartek) na długiej przerwie w sali 212.

Opiekun projektu, Edyta Szafraniec

Projekt „Wizyta nauczycieli z Chin”

Drugi projekt, który tematycznie łączy się z projektem „Wymiana Listowa z Chinami” to projekt „Wizyta nauczycieli z Chin” w naszej szkole, który będzie miał miejsce po feriach w tym roku szkolnym.

Jest to projekt skierowany do wszystkich zainteresowanych kulturą orientalną i będzie polegał na uczestnictwie w zajęciach prowadzonych przez Naszych Gości z Chin w ciągu tygodnia ich wizyty. Celem zajęć będzie praktyczna nauka języka chińskiego w kilku aspektach.

Dodatkowe informacje można uzyskać z plakatów przy wejściu głównym oraz bezpośrednio u nauczyciela-opiekuna projektu, czyli Edyty Szafraniec (sala 212).

Chętnych do wzięcia w tym projekcie proszę o kontakt indywidualny w terminie najpóźniej do 1.11.2018r. Zachęcam do udziału również i w tym projekcie, gdzie można będzie poczuć smak brania udziału w wymianie międzynarodowej bez potrzeby opuszczania szkoły i domu.

Zapraszam!

Opiekun projektu, Edyta Szafraniec