Liceum Ogólnokształcące nr I

Dni Dawcy Szpiku po raz pierwszy w Suchej Beskidzkiej !!!

Już 19 maja 2018 r. na suskim placu targowym odbędą się dni dawcy szpiku pod hasłem „Marek i Inni potrzebują Twojej pomocy”
Już od godz. 10.00 do 18.00 będziemy rejestrować potencjalnych dawców szpiku kostnego, pobierając wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek.

Rejestrujemy osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 55 roku życia i są
w ogólnie dobrym stanie zdrowia. Jeżeli chcieliby Państwo do nas dołączyć i DAĆ CHORYM SZANSĘ NA ŻYCIE, prosimy o zgłoszenie się do nas w najbliższą sobotę.
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, będziemy do Państwa dyspozycji.

Podczas akcji oprócz niezmordowanych wolontariuszy, towarzyszyć nam będzie mnóstwo atrakcji:
10:00 startujemy
11:00 koncert piosenki aktorskiej Weronika Michaś
12:30 pokaz ZUMBA HAPPYFIT
13:15 pokaz STRONG by zumba
13:30 pokaz karate SEIDO
14:30 występ Kwartetu Smyczkowego Qarte
15:30 występ Kapeli ZGÓRCY
17:00 występ Orkiestry Dętej Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej
17:30 występ Orkiestry Smyczkowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej

Ponadto będą z nami: OSP Maków Dolny, Komenda Powiatowa Policji Sucha Beskidzka, Patchworki, Babiogórski Park Narodowy, motocykliści z grupy Riders of flames, Robokulki, osoby zajmujące się malowaniem twarzy, pokazy ratownictwa medycznego, Jupilandia – dmuchańce, Stowarzyszenie Aktywnych Mam z Zawoi, Stowarzyszenie Nordic Walking, DJ Wojciech Nieciąg, pierwsza pomoc u dzieci i dorosłych – szkolenie BLS.

Główni partnerzy akcji to Kuracjusz Beskidzki, Restauracja KARDAMON w Makowie Podhalańskim i Piekarnia Cukiernia Urbańscy. Wspierają nas również Sucha24, Powiat Suski, Tygodnik Podhalański i Kronika Beskidzka.

A co w tym wszystkim takiego niezwykłego i pięknego? Co pięknego jest w tym, że na pierwszy plan znowu wchodzi ludzkie cierpienie i choroby? Wszystko zależy od naszego podejścia!  MOŻESZ URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE!!! To nie jest tak, że na imprezę
w Suchej przyjdą ludzie, którzy wezmą do ręki pałeczki do rejestracji, pobawią się nimi i o tym zapomną. Telefony rzeczywiście dzwonią, dzwonią z prośbą o potwierdzenie decyzji chęci uratowania ludzkiego życia. Za każdym telefonem stoi chory, który czeka na ratunek. I robiąc tak niewiele, tego ratunku można dokonać. Dlatego rejestrujmy się świadomie.
Niesamowite jest to, że w ludziach jest tak moc