Liceum Ogólnokształcące nr I

I miejsce dla suskiego LO w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Niemczech „Turbolandeskunde 2018”

W niedzielę 17 czerwca odbył się w Instytucie Gothego w  Krakowie ogólnopolski etap konkursu „Turbolandeskunde 2018”. Organizatorami było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Instytut Goethego w Krakowie.

Naszą szkołę reprezentowali Marta Palcar, Marta Sikora i Damian Strojny z klasy 2a, których przygotowała do konkursu p. Magdalena Pochopień.

Byliśmy jedną z 18 drużyn, które zostały wyłonione z  1258 drużyn (3770 uczestników z 223 szkół) z całej Polski podczas dwóch wcześniejszych etapów konkursu.

Wśród drużyn finałowych byli min. reprezentanci  Łodzi, Poznania, Szczecina, Olsztyna czy Przemyśla.

Zadaniem podczas ostatecznych rozgrywek było stworzenie w przeciągu 60 minut prezentacji na wylosowany temat i przedstawienia jej przed jury i publicznością. Nasza drużyna wyróżniła się oryginalnym podejściem do tematu prezentacji, świetną znajomością języka niemieckiego i literackimi odwołaniami do najwybitniejszego dramatu niemieckiego „Fausta”J.W.Goethego.

Zwycięska drużyna najbardziej cieszyła się z nagrody głównej, jaką był voucher dla każdej osoby na dwa noclegi w sieci hoteli AO Hotel w Niemczech, Austrii i innych zakątkach Europy.