Liceum Ogólnokształcące nr I

I OBÓZ NAUKOWY W PIENINACH

”I TY ZOSTAŃ MISTRZEM!” – I OBOZ NAUKOWY 21.-24.05.2018 W PIENINACH

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I zorganizowanym Obozie Naukowym w Pieninach.

Co się działo? Całkiem sporo!  Pierwszy dzień był dniem zajęć warsztatowych dotyczących: matematycznych dowodów na każdy dzień, rozważań detektywistycznych dotyczących winy i jej braku w języku angielskim, czy też badania nad cyklami rozwojowymi  roślin. Oczywiście nie mogło zabraknąć zwiedzania zapory i samego Zamku w Niedzicy!

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Drugiego dnia korzystając z dobrej pogody ruszyliśmy zdobyć szczyt Sokolicy, a na trasie poznawaliśmy atuty Pienińskiego Parku Narodowego opowiadane przez pracownika Pienińskiego Parku Narodowego. Ale ponieważ to Obóz Naukowy więc powrót z gór nie kończył dnia lecz rozpoczynał nowy etap, którym były zajęcia laboratoryjne, czyli m.in.  „Wszystkiemu winne jest DNA? Czy wszędzie jest skrobia i czy nasza ślina ją trawi? Dlaczego ciasto rośnie?” A efekty utrwalone zostały nie tylko w formie papierowych sprawozdań, ale również dobrze odzwierciedlona są na zdjęciach poniżej:

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dzień zakończył pokaz „EKO-SHOW”

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Dzień trzeci rozpoczął się bardzo poważnie z lekkim wręcz dreszczykiem, bo był to ogólnoszkolny dzień zmagań nad arkuszami próbnej matury z matematyki. Wszystko było jak w szkole – arkusze, uczniowie, ławki….może tylko okoliczności przyrody znacznie ładniejsze!

To oczywiście nie koniec atrakcji tego dnia – na uczestników czekały zajęcia entomologiczne 🙂  A entuzjazm towarzyszył im rzeczywiście  duży:)

ZOBACZ WIĘCEJ

Ostatnim punktem dnia były PODCHODY, czyli „BIEG PO ZWYCIĘSTWO Z WYKONYWANIEM ZADAŃ  NA CZAS”  – tu były naprawdę spore emocje….spora determinacja…..!!!!

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Niestety zawsze nastaje ta chwila …..zakończenie!

Były uściski dłoni podczas rozdaniu Dyplomów dla wszystkich Uczestników Obozu Naukowego, były i Nagrody dla najlepszych, czyli MISTRZÓW OBOZU NAUKOWEGO, którymi zostali:

I Mistrzem – Amelia Sieradzka,

II Mistrzem – Magdalena Pieczara

i III Mistrzem – Luiza Marszałek

oraz Miss – Eko – Anita Wojtyłko,

II Miss-Eko – Julia Mielec,

III Mis – Eko – Daria Włoch
GRATULUJEMY!!!!!

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym SPONSOROM:

FIRMIE FIDELTRONIK,

FIRMIE KURACJUSZ BESKIDZKI

ORAZ NADLEŚNICTWU SUCHA BESKIDZKA

 

GORĄCO DZIĘKUJEMY! ORGANIZATORZY

 

HARMONOGRAM I OBOZU NAUKOWEO W PIENINACH