Liceum Ogólnokształcące nr I

Kolejna edycja INSTALING

Nasza szkoła już po raz kolejny dołączyła do programu INSTALING, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nasza przygoda trwa już drugi rok i z każdym dniem przekonuje naszych uczniów, że w łatwy sposób można przyswoić słownictwo z języka angielskiego.

„Jak InstaLing pomoże Ci w nauce?

Wszyscy wiedzą, że najlepsze rezultaty daje systematyczna praca. Nawet kilka minut na naukę przyniesie efekty, jeśli tylko będzie to codzienne kilka minut. Tylko jak przypilnować dziecko, które tak łatwo „zapomina” o wszystkim, co związane ze szkołą? Przez kilka dni może i można je upilnować, ale na dłuższą metę kto dałby radę?

Znaleziono rozwiązanie obu powyższych kwestii. Dzięki połączonym siłom dwóch specjalistów w swoich branżach opracowano aplikację InstaLing, przeznaczoną do nauki słówek.

Uczeń rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Dodatkowo można posłuchać wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora. Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut, dzięki czemu unika się monotonii i znużenia.

Istnieje możliwość podglądu raportów o systematyczności pracy i postępach ucznia. Dzięki temu nauczyciel i rodzic nie tylko ma wgląd w efekty nauki, lecz również aktywnie włącza się w motywowanie ucznia do systematycznej pracy. (źródło: https://instaling.pl/)

Więcej szczegółów: https://instaling.pl/