Liceum Ogólnokształcące nr I

Konkurs ekonomiczny Manager Roku

Manager roku, organizowany przez Fundację „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza, to konkurs oparty o Branżowe Symulacje Biznesowe firmy REVAS z Rzeszowa. Uczniowie w 3-osobowych zespołach wcielają się w zarząd firmy i podejmują strategiczne decyzje związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem.

Decyzje podejmowane w kolejnych etapach wejścia na rynek i mierzenia się z konkurencją w jednej z branż, to decyzje związane z:

  • uruchomieniem firmy i umiejscowieniem jej na rynku (zaprojektowanie logo, wybór nazwy firmy, opis jej misji);
  • wydatkami na rozpoczęcie działalności (przygotowanie miejsc na stanowiska pracy, wyposażenie stanowisk, dobór pracowników i ich zatrudnienie);
  • przygotowaniem oferowanych usług;
  • kalkulacjami produktu (dobór dostawców, opracowanie strategii cenowych).

W kolejnych etapach firmy zaczną konkurować ze sobą na rynku, będą musiały zmierzyć się z koniecznością podejmowania bieżących decyzji, na podstawie analizy sytuacji na rynku, nie zapominając o decyzjach strategicznych.

Przedsiębiorstwa walczą o jak najlepszy wynik ekonomiczny po ostatnim etapie rozgrywki. Konkurs składa się z dwóch rund – gry eliminacyjnej, trwającej około 3 tygodni (listopad). Z rundy pierwszej wyłonieni zostaną finaliści (8 najlepszych zespołów) – którzy rozegrają ze sobą rozgrywkę finałową (w pierwszych dniach grudnia). Zwycięzcy finału otrzymają tytuł „Managera roku”, uczestnicy finałów (uczniowie, nauczyciele i szkoły) nagrody.

Uczniów chętnych do udziału w konkursie prosimy o kontakt z p. Agnieszką Mikołajek do 16 listopada 2020r. poprzez e-dziennik.