Liceum Ogólnokształcące nr I

Projekt ,,Go To Dent – profilaktyka próchnicy zębów”

Nasza szkoła została zaproszona do projektu „GO TO DENT – profilaktyka próchnicy zębów” w ramach programu profilaktycznego Ministerstwa Zdrowia.
Projekt „GO TO DENT” powstał, aby walczyć o zdrowie jamy ustnej uczniów szkół ponadpodstawowych. W Polsce ponad 90% nastolatków ma próchnicę !

Głównym celem projektu jest edukacja zdrowotna – uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

Realizatorzy: LUX MED oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych.

W ramach projektu prowadzone będą bezpłatne zajęcia edukacji zdrowotnej (1 godzinne warsztaty dla młodzieży), po odbyciu których chętni uczniowie są zapraszani na dobrowolne profilaktyczne badanie stomatologiczne. Tematyka warsztatów edukacyjnych obejmuje zagadnienia związane z zachowaniami zdrowotnymi młodzieży, ze stylem życia sprzyjającym zdrowiu, działaniami z obszaru profilaktyki stomatologicznej oraz promocji zdrowia jamy ustnej.

 

Działania prowadzone w projekcie są zgodne z podstawą programową przedmiotów takich jak edukacja dla bezpieczeństwa, biologia czy wychowanie fizyczne (wg Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 2018 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia).

 

Na spotkaniach z wychowawcami będą rozdawane kwestionariusze zgłoszenia do projektu. Poprawnie wypełnione są warunkiem koniecznym do kwalifikacji uczniów do udziału w projekcie.

 

Natalia Michaś

koordynator projektu

nauczyciel biologii i chemii