Liceum Ogólnokształcące nr I

Teatralia 2019

 

W dniu 5 kwietnia bieżącego roku w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej odbyła się III edycja Powiatowych Warsztatów Teatralnych Teatralia 2019. Motto W cieniu Szekspira patronowało imprezie artystycznej.

Organizatorzy warsztatów to Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej i suskie liceum.

W trakcie imprezy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu suskiego wspólnie z naszymi licealistami zgłębiali tajniki aktorstwa pod opieką instruktorów teatralnych – Dariusza Pieróga, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, oraz Anny Nieciąg, studentki Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku.

Uczestnicy doskonali swoje umiejętności aktorskie oraz przygotowali autorskie etiudy artystyczne, które zaprezentowali w konkursie. Wszystkie sceniczne prezentacje przykuwały uwagę widzów niezwykłą pomysłowością oraz okraszone były humorem.

Jury, w składzie: Anna Nieciąg i Dariusz Pieróg, rozstrzygnęło konkurs w dwóch kategoriach.

Kategoria – etiuda aktorska w wykonaniu grupy teatralnej :

1. miejsce – Witos i Julia ( reprezentanci Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej);

2. miejsce – Pantoflarze ( reprezentanci Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej);

3. miejsce – Evivva l’arte ( reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie) .

Kategoria – osobowość sceniczna

Julia Sołtysik – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie ;

Przemysław Suwaj – uczeń Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej.

Koordynator warsztatów – Katarzyna Głuc składa serdecznie podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w imprezie, a także Starostwu Powiatowemu w Suchej Beskidzkiej za ufundowanie atrakcyjnych nagród oraz Karolinie Oczkowskiej ( uczennicy naszego liceum) za wykonanie pamiątkowych rękodzieł dla instruktorów i opiekunów.

,, Teatralia 2019 są nowatorską formą zajęć dydaktycznych , które wyzwalają kreatywne postawy utalentowanej artystycznie młodzieży. Po raz kolejny udowodniły, że zarówno wśród gimnazjalistów, jak i licealistów jest wielu młodych utalentowanych aktorów.