Liceum Ogólnokształcące nr I

Warsztaty z języka angielskiego „Time for Tea”

W ramach projektu UPPScience w naszej szkole odbyły się warsztaty z języka angielskiego „TIME FOR TEA”, które były jednocześnie przygotowaniem przed tygodniowym wyjazdem  naszych uczniów do Londynu. W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie z klasy: 2b, 2e, 1c, 1f , 2s, 2f oraz zaproszeni goście – uczniowie z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Grzechyni.

Warsztaty to czas interakcji między jego uczestnikami i rzeczywiście tak było, czas upływał bardzo szybko i w znakomitej atmosferze. „Energizer” na początku warsztatów był świetnym sposobem na przełamanie lodów.

Ważnym elementem warsztatów była prezentacja Magdaleny Pasierbek o zabytkach i kulturze Londynu. Uważny słuchacz miał ułatwione zadanie podczas konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i Rodzinie Królewskiej, a zwycięzcami zostały: Joanna Maciaszek i Magdalena Iwaniec z klasy 2b, drugie miejsce: Joanna Świątek i Aleksandra Tereszkiewicz z klasy 1f, a trzecie miejsce zajęli: Aleksandra Jopek, Natalia Lasek z klasy 1c oraz Jakub Tomaszewski z klasy 2b.

Każdy wie jak ważny jest zasób słownictwa więc nie mogło takich elementów zabraknąć na naszych warsztatach

Coś dla duszy i coś dla ciała – to wspaniała równowaga!  Przerwę spędziliśmy na konsumpcji pysznej i cieplutkiej pizzy, która rozchodziła się jak „ciepłe bułeczki”

Angelika Migas z klasy 2e oczarowała nas swoim śpiewem lub być może „zaraziła”, ponieważ każda grupa warsztatowa wystąpiła potem z własnym wyborem piosenki w ramach KARAOKE. Jak się okazało ulubieńcem publiczności został Patryk Pasierbek z klasy 2f.

Z wielkim zaangażowaniem walczyły grupy w trakcie turnieju VA BANQUE przygotowanym przez dziewczyny z klasy 2e – Angelikę Migas, Weronikę Dobosz, Martynę Ryszawy i Martynę Książek.

I tak jak to zwykle bywa, wszystko co dobre, szybko się kończy – tak było właśnie z naszymi warsztatami! Ale nie byłoby warsztatów gdyby nie nasi uczniowie, którzy wspaniale spełniali rolę prezenterów, trenerów, czy operatorów technicznych.

Pozostaje już tylko powiedzieć: do zobaczenia w autokarze!