Liceum Ogólnokształcące nr I

Złote Szkoły NBP  –  II edycja

Zapraszamy chętnych uczniów do  stworzenia Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, wspólnie opracowując i przeprowadzając trzy zadania dotyczące tematu „Bezpieczni w finansach osobistych”.  Do wygrania nawet 15 000 zł.

Wykonajcie trzy zadania

Udział w programie polega na wykonaniu trzech zadań: zorganizowaniu lekcji z ekonomią, debaty szkolnej i warsztatu uczniowskiego. Każde z nich może być przeprowadzone stacjonarnie lub on-line. Na opisy z przebiegu zadań czekamy do 28 lutego 2022 r.

Zdobądźcie tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wygrajcie nagrody

Każda szkoła, która nadeśle w terminie relacje z wymaganych zadań II edycji, ma szansę zdobyć prestiżowy tytuł „Złotej Szkoły NBP” potwierdzony certyfikatem oraz atrakcyjne nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 10 000 zł
  • II miejsce – 8000 zł
  • III miejsce – 6000 zł
  • Wyróżnienie – 4000 zł
  • Nagroda Specjalna – 15 000 zł
  • Nagroda Prezesa NBP – 15 000 zł

Nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia zostaną przyznane w dwóch oddzielnych pulach: dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Dowiedzcie się, jak wziąć udział

W przypadku pytań dotyczących udziału w programie Złote Szkoły NBP, prosimy o kontakt z p. Agnieszką Mikołajek do 31 stycznia 2022r.

 

Bezpośrednim odbiorcą projektu jest grupa 250 uczniów szkół średnich z całej Polski, których aktywność obejmować będzie:

Udział w bloku warsztatowym z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. Na blok tematyczny składają się 3 dwulekcyjne warsztaty prowadzone przez przeszkolonych studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego pod nadzorem merytorycznym wykładowców Instytutu Ekonomii i Finansów UR.

Uczestnictwo w konkursie na film o tematyce finansowej. Uczniowie w 5-osobowych podgrupach, w ramach konkursu szkolnego będą mieli za zadanie przygotować film o długości 3-5 minut. Tematyka filmu powinna być zainspirowana tematyką finansową omawianą w otrzymanej w ramach Projektu książce.

Udział w Gali Finałowej podsumowującej Projekt, połączonej z finałem konkursu. W trakcie wydarzenia odbędzie się ostatni etap Konkursu, prelekcje praktyków bankowości i finansów,