Liceum Ogólnokształcące nr I

Powiatowy Konkurs Poetycki ,,Nienazwane uczucia”  XIV edycja

,,W moim przekonaniu wyrażanie nienazwanych uczuć jest celem poezji”

( M. Białoszewski )

 

Powiatowy Konkurs Poetycki

,,Nienazwane uczucia”

 XIV edycja

 

 Organizatorzy:

Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie

w Suchej Beskidzkiej

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 

 1. Konkurs organizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, przeznaczony jest dla twórców z powiatu suskiego, którzy piszą poezję w języku polskim; zarówno uczniów jak i dorosłych.
 2. Wiersze konkursowe, które nie były wcześniej nagradzane, będą oceniane w następujących kategoriach:
 3. Uczniowie szkół podstawowych
 4. Uczniowie szkół ,,średnich”
 5. Dorośli
 6. Każdy uczestnik przesyła na adres mailowy nienazwaneuczucia@poczta.onet.eu do 20 lutego 2021 roku. dwa pliki w formie załączników:
 • plik z tekstami wierszy
 • plik z kartą uczestnika i zgodą na przetwarzanie danych osobowych (np. zdjęcie lub skan

z podpisem )

 

 1. Wiersze konkursowe nadesłane w plikach tekstowych (edytowalnych), należy podpisać pseudonimem artystycznym, a także oznaczeniem kategorii konkursowej:

szkoła podstawowa ( K. I ),   szkoła średnia ( K. II ) , dorośli ( K. III ).

Przykład: Stokrotka ( K. II )

 1. PRACE NADESŁANE W FORMACIE PDF lub JPG NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ.
 2. Maksymalna ilość utworów to PIĘĆ wierszy jednego autora. Mogą one tworzyć cykl lub pozostawać oddzielnymi całościami.
 3. Prace oceni jury, biorąc pod uwagę sprawność warsztatową autorów, oryginalność twórczą.
 4. Jury przyzna nagrody za najlepsze utwory w poszczególnych kategoriach, a także nagrodę specjalną dla tekstu, który otrzyma największą liczbę głosów!  Jury zastrzega sobie prawo do innego przydziału nagród.
 5. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej liceum, na stronie fb konkursu oraz na stronie Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Organizatorzy skontaktują się z nagrodzonymi.
 6. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 17 marca 2021 roku. O formie organizatorzy poinformują w stosownym momencie. Data i miejsce odbioru nagród mogą ulec zmianie z uwagi na sytuację epidemiczną.
 7. Organizator zastrzega sobie prawo do odczytania nagrodzonych tekstów podczas finału, ich upublicznienia m.in. na fb stronie konkursu @nienazwaneuczucia lub w prasie.
 8. Informacji udziela szkolny koordynator: mgr Izabela Korzec ( nienazwaneuczucia@poczta.onet.eu lub fb @nienazwaneuczucia ) ; regulamin konkursu oraz informacje na jego temat zamieszczone są m.in. na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego  http://losucha.pl/, na fb stronie szkoły, fb stronie konkursu: @nienazwaneuczucia, a także w lokalnej prasie.

 

KARTA UCZESTNIKA KONKURSU POETYCKIEGO